پاک کردن صابون خیاطی

پاک کردن صابون خیاطی

پاک کردن صابون خیاطی و نحوه از بین بردن اثر مل خیاطی از روی پارچه چگونه است؟ چگونه میتوان در خانه اثر به جای مانده مل صابون خیاطی را از روی لباس پاک نمود؟ در این مقاله از اوموژ به پاسخ سوالات فوق میپردازیم تا با ساده ترین روش ها در منزل بتوانید اثر مل یا صابون خیاطی را از روی لباس خود پاک نمایید، با ما همراه باشید.

لکه صابون خیاطی

صابون خیاطی به صورت کلی و ساده نوعی وسیله در خیاطی بوده که با استفاده از آن رد الگو را روی پارچه علامت زده و بدین ترتیب الگو را به روی پارچه منتقل مینمایند. با اینکه صابون یا مل خیاطی یک وسیله بسیار کاربردی و راه گشا در خیاطی میباشد، اما ممکن است اثر آن پس از دوخت و دوز پارچه و تبدیل آن به یک محصول کامل روی لباس باقی مانده و باعث خراب شدن اثر شما شود، در ادامه روش پاک کردن صابون خیاطی را خدمت شما توضیح خواهیم داد.

همانطور که اشاره شد صابون خیاطی یکی از وسایل مهم و کاربردی در خیاطی میباشد، برای آشنایی کامل تر با وسایل مورد نیاز خیاطی به مقاله فوق و برای آشنایی بیشتر صابون خیاطی میتوانید به مقاله صابون خیاطی چیست از قسمت مقالات سایت مراجعه نموده و به صورت کامل با مل خیاطی و کاربرد آن آشنا شوید.

لکه صابون خیاطی

نحوه پاک کردن صابون خیاطی از روی پارچه و لباس

نحوه پاک کردن لکه صابون خیاطی از روی پارچه و لباس کاملا آسان و ساده بوده که در قالب مراحل زیر آنها را خدمت شما شرح میدهیم:

  1. برداشتن صابون با چاقو یا قاشق: ابتدا صابون باقی مانده را با استفاده از قاشق یا لبه نرم چاقو از روی پارچه برداشته و سعی کنید تنها لکه صابون در محل باقی بماند نه خود آن
  2. پاک کردن لکه با استفاده از آب سرد و پارچه: پس از برداشتن صابون، سعی کنید لکه را با استفاده از آب سرد و پارچه به هم بسابید تا لکه کم رنگ تر شده و از بین برود.
  3. استفاده از شوینده: در اخرین مرحله، با استفاده از شوینده های ملایم و مایع محل لکه باقی را مانده را بشویید تا به صورت کامل لکه از بین رود.
  4. اسپری کردن سرکه سفید: در صورتی که صابون بسیار کهنه شده و اثر آن با انجام مراحل بالا از بین نرفت، پیشنهاد ما به شما اسپری کردن سرکه سفید روی محل است، به این صورت که مقداری سرکه سفید را به صورت اسپری به محل فوق پاشیده و با پارچه محل را پاک نمایید و سپس مرحله 3 را دوباره انجام دهید.

علاوه بر موارد فوق، برخی از افراد ممکن است استفاده از نوشابه گازدار (مخصوصا نوشابه مشکی و کوکاکولا)، استون یا پاک کننده های قدرتمند تر را نیز به شما پیشنهاد دهند، باید گفت که استفاده از موارد فوق موثر خواهد بود، اما با توجه به جنس پارچه ممکن است باعث از بین رفتن رنگ لباس یا ایجاد یک لکه جدید روی لباس شما شوند، بنابراین ابتدا از جنس پارچه و میزان اثر نوشابه یا استون روی لباس خود اطمینان حاصل کرده و سپس موارد فوق را استفاده نمایید.

نکته بسیار مهم: برای پاک کردن صابون خیاطی و لکه صابون خیاطی و مل خیاطی از روی پارچه به هیچ وجه از آب گرم یا داغ استفاده ننمایید، چرا که علاوه بر عدم موثر بودن آن، باعث بد تر شدن شرایط نیز خواهد شد. بنابراین تنها از آب سرد برای پاک کردن لکه مل خیاطی یا صابون خیاطی استفاده کنید.

البته به عنوان نکته باید گفت که اگر صابون خیاطی به تازگی استفاده شده و اثر آن اخیرا ایجاد شده باشد، انجام مراحل 1 و 2، یعنی برداشتن صابون با چاقو یا قاشق و شستن محل با استفاده از آب سرد و پارچه کافی خواهد بود.

ازبین بردن لکه مل صابون خیاطی

در مقاله فوق، روش کامل پاک کردن صابون خیاطی و ازبین بردن لکه صابون خیاطی از روی پارچه و لباس به صورت کامل خدمت شما ارائه گردید، به شما اطمینان میدهیم که اگر مراحل فوق و نکات توضیح داده شده را به صورت کامل و با دقت انجام دهید، به راحتی لکه مل خیاطی را از روی لباس خود پاک خواهید نمود.

همچنین برای خرید وسایل خیاطی به صورت عمده یا خرده میتوانید از فروشگاه اینترنتی اوموژ استفاده کرده و لوازم خود را خریداری نموده و پس از کوتاه ترین زمان ممکن آن ها را در محل مورد نظر خود دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه
حساب کاربری