چگونه سوزن شکسته چرخ خیاطی را عوض کنیم؟

چگونه سوزن شکسته چرخ خیاطی را عوض کنیم

شکستن سوزن در چرخ خیاطی اتفاقب ناگوار اما طبیعی به شمار میرود. این حادثه دردناک در چرخ خیاطی ممکن است برای همه افراد در طول استفاده از چرخ خیاطی پیش آید. در صورت شکستن سوزن در چرخ خیاطی باید بتوان به راحتی سوزن شکسته را خارج نموده و یک سوزن سالم و جدید را جایگزین نمود. اما سوالی که در این بخش مطرح میشود این است که چگونه سوزن شکسته چرخ خیاطی را عوض کنیم؟

شکسته شدن سوزن در چرخ خیاطی میتواند به دلایل متعددی رخ داده باشدو مشکلاتی همچون خم شدن سوزن، برخورد سوزن با صفحه دوخت و حتی نخ کشی نامناسب میتواند منجر به شکستن سوزن شود. در اوموژ میتوانید با خواندن مقاله “علت شکستن سوزن چرخ خیاطی” به صورت کامل مشکل را ریشه یابی نموده و برای رفع مشکل اقدام نمایید.

آموزش تعویض سوزن شکسته چرخ خیاطی

سوزن شکسته در چرخ خیاطی باید بلافاصله با سوزن جدید جایگزین گردد. باقی ماندن سوزن شکسته در چرخ خیاطی میتواند باعث ایجاد مشکلات جدی تر در چرخ خیاطی شده و به سیستم دوخت چرخ آسیب های جدی وارد نماید. عوض کردن سوزن شکسته چرخ خیاطی به صورت قدم به قدم بررسی مینماییم:

  1. خاموش کردن چرخ خیاطی: قبل از هرکاری ابتدا چرخ خیاطی را خاموش نمایید. در صورت امکان چرخ خیاطی را به صورت کامل از جریان برق جدا نمایید.
  2. بازکردن پایه دوخت: پایه دوخت یا همان پایه چرخ خیاطی را باز کنید.
  3. بازکردن سوزن بند و پیچ: محل سوزن بند و پیچ سوزن را پیدا نموده و آنها را باز نمایید.
  4. خارج کردن سوزن: پس از بازکردن پیچ به راحتی قادر به خارج کردن سوزن از میل سوزن خواهید بود.
  5. خارج کردن بقایای سوزن شکسته: در صورتی تکه های شکسته شده سوزن را در چرخ خیاطی مشاهده میکنید، با استفاده از ابزاری مانند پنس یا موچین به آرامی تکه های شکسته را خارج نمایید.
  6. بازکردن صفحه دوخت و ماکو: به احتمال بسیار زیاد بقایای شکسته سوزن به راحتی در دسترس شما نخواهند بود. بهتر است برای برداشت کامل تکه های شکسته سوزن صفحه دوخت را باز کرده و با خارج کردن ماکو و ماسوره تمامی قسمت ها را بررسی نمایید. راهنمای دقیق بازکردن صفحه دوخت در دفترچه راهنمای چرخ خیاطی ذکر شده است.
  7. استفاده از چراغ قوه و ذره بین: برای اطمینان کامل بهتر است از نور چراغ قوه و ذره بین استفاده نمایید. در برخی موارد قسمت های بسیار ریز سوزن به صورت خورد شده در چرخ خیاطی پخش میشود. باید به صورت کامل قسمت هایی مانند قاب ماکو و زیر صفحه دوخت را بررسی نمایید.
  8. بررسی مجدد چرخ خیاطی: پس از خارج کردن تکه های سوزن پیشنهاد میشود دوباره تمامی قسمت ها را با دقت بررسی نمایید. مطمعن شوید که تمامی بقایای سوزن را به صورت کامل از چرخ خیاطی خارج کرده اید.
  9. نصب سوزن جدید: حال نوبت به نصب یک سوزن جدید میرسد. سوزن را به صورت کامل و محکم در میل سوزن ببندید.
  10. روشن کردن چرخ خیاطی و آزمایش: قبل از شروع به دوخت با سوزن جدید، ابتدا به صورت آزمایشی از چرخ خیاطی استفاده کرده و از عملکرد صحیح و طبیعی چرخ اطمینان حاصل پیدا کنید.

در هنگام تعویض سوزن شکسته چرخ خیاطی حتما با حوصله کار کنید. کاملا مطمعن شوید که سوزن شکسته و تکه های باقی مانده را خارج کرده باشید. در صورت عدم اطمینان دوباره مراحل فوق را انجام دهید. مهم ترین مکان برای بررسی ماکو، ماسوره و قسمت های زیرین صفحه دوخت میباشد.

تعویض سوزن شکسته چرخ خیاطی

وارد شدن سوزن شکسته به داخل چرخ خیاطی

احتمال دارد که بپرسید در صورت ورود سوزن شکسته به قسمت داخلی چرخ خیاطی چه اتفاقی ممکن است بیفتد؟ به صورت کلی ورود سوزن شکسته و هر نوع جسم خارجی به داخل چرخ خیاطی میتواند باعث ایجاد مشکلات جدی در چرخ خیاطی شود. برای مثال ممکن است سوزن شکسته باعث خرابی و حتی شکستن کارپیش بر چرخ خیاطی شود. خراب شدن و قاب ماکو و آسیب به قطعات داخلی چرخ خیاطی از دیگر مشکلات احتمالی به شمار میروند.

پیشنهاد: مقاله علت دوخت نامنظم چرخ خیاطی را در اوموژ مطالعه نمایید.

مهم: باقی ماندن سوزن شکسته در قسمت های داخلی حتی ممکن است باعث ایجاد خطر برای سلامتی شخص شود. ممکن است در حین دوخت سوزن شکسته با سرعت زیاد به سمت خارج پرتاب شده و به جسم خیاط برخورد نماید. در صورتی که احساس میکنید سوزن شکسته شده و در داخل چرخ خیاطی افتاده است کار را متوقف نموده و سریعا اقدام به خارج نمودن سوزن شکسته نمایید.

باقی ماندن سوزن شکسته در داخل چرخ خیاطی میتواند خطرناک باشد

پس در این مطلب از اوموژ دانستیم که قطعات سوزن شکسته باید به صورت کامل از چرخ خیاطی خارج شوند. آسیب به سیستم چرخ خیاطی و مهم تر همه آسیب به سلامتی شخص از مهم ترین خطرات احتمالی باقی ماندن سوزن شکسته در چرخ خیاطی به شمار میروند. فروشگاه اینترنتی اوموژ یک فروشگاه آنلاین در زمینه فروش لوازم خیاطی است، در صورت علاقه میتوانید از محصولات وبسایت دیدن نمایید. در پایان میتوانید از طریق فرم موجود در قسمت زیر نظرات، انتقاد و پیشنهادات خود را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه
حساب کاربری