زیپ استخوانی چیست؟

زیپ استخوانی چیست

زیپ یکی از ساده ترین و درعین حال کاربردی ترین اختراعات بشر به شمار میرود. با توجه به سادگی نسبی ساختار زیپ ممکن است گمان کنید که زیپ در گذشته های دور اختراع گردیده است؛ اما قدمت زیپ کمتر از ۲۰۰ میباشد. با تولید زیپ باز و بسته کردن لباس و پوشاک بسیار آسان گردید و لباس های مختلفی نیز تولید شدند. زیپ ها انواع مختلفی دارند که در این مقاله هدف ما بررسی این موضوع است که زیپ استخوانی چیست و چه کاربردی دارد.

زیپ دندانه استخوانی چیست؟

زیپ استخوانی نوعی زیپ کاپشنی با دندانه های درشت است که در مواردی همچون لباس فرم، کاپشن و لباس کار کاربرد دارد. زیپ دندانه استخوانی به دلیل داشتن دندانه های درشت استحکام و مقاومت بالایی دارد. دندانه و سرزیپ زیپ های استخوانی معمولا از جنس پلاستیک و یا فلز تولید میشوند.

در واقع زیپ های کاپشنی به دو دسته تقسیم میشوند، نوع اول زیپ دنده لاکی و نوع دوم زیپ دنده استخوانی نام دارد. زیپ لاکی دندانه های ریز و زیپ دنده استخوانی دندانه های درشت دارد. تفاوت در سایز دندانه های زیپ های نام برده شده طبیعتا باعث ایجاد تفاوت در سایز و استحکام زیپ خواهد شد.

کاربرد زیپ استخوانی چیست؟

زیپ استخوانی یکی از مقاوم ترین زیپ های موجود در بازار محسوب میشود، بنابراین در لباس هایی مانند لباس فرم، لباس کار و کاپشن که نیازمند زیپ با استحکام بالا هستند کاربرد دارد. زیپ های دنده استخوانی فلزی نسبت به نوع پلاستیکی مقاومت و استحکام بیشتری دارند.

در هر نوع لباسی که نیازمند زیپ مقاوم و با استحکام است میتوان از زیپ های استخوانی استفاده نمود. سایز درشت دنده های زیپ استخوانی را میتوان اصلی ترین دلیل مقاومت بالای این زیپ دانست. در اوموژ مقاله ای با عنوان انواع زیپ خیاطی موجود است که میتوانید با مطالعه آن با انواع مختلف زیپ در خیاطی آشنا شوید.

انواع زیپ استخوانی کدام اند؟

زیپ های استخوانی معمولا از جنس فلز یا پلاستیک تولید میشوند. از لحاظ اندازه زیپ دنده استخوانی در شماره های مختلف مانند دنده ۵ و دنده ۸ و در بسته های ۵ یا ۱۰۰ عددی در بازار موجود میباشد. از لحاظ طول نیز زیپ دنده استخوانی معمولا در طول ۷۰ سانتی متر و یا به صورت متری به فروش میرسد.

زیپ استخوانی امروزه در تنوع رنگی بالایی نیز تولید میشود. داشتن رنگ های متنوع یکی از مزیت های بسیار خوب برای هر وسیله ای محسوب میشود؛ در زمینه خیاطی نیز تنوع رنگ را میتوان یکی از مهم ترین موارد دانست، چرا که هنر خیاطی به مقدار بسیار زیادی با زیبایی اثر نیز سر و کار دارد و رنگ های لباس باید با یکدیگر مطابق باشند.

زیپ دندانه استخوانی در تعداد متفاوت به فروش میرسد. بسته های ۳ عددی، ۵ عددی و ۱۰۰ عددی معمول ترین بسته بندی های این زیپ مقاوم و مستحکم میباشد. البته به صورت عددی نیز میتوان این زیپ را تهیه نمود. باید اضافه کرد که حالت طاقه ای و متری نیز دیگر روش های معمول فروش این نوع زیپ در بازار به حساب میروند.

زیپ دنده استخوانی

در صورت علاقه میتوانید نکات مهم خرید زیپ دنده استخوانی را در مقاله راهنمای خرید زیپ استخوانی در اوموژ مطالعه نمایید.

بهترین برند زیپ استخوانی چیست؟

بهترین برند های زیپ استخوانی را میتوان برندهای YKK ژاپن، SBS چین، RIRI سوئیس و Talon آمریکا دانست. دو شرکت YKK و Talon محصولات با کیفیت ترین نسب به بقیه شرکت ها تولید میکنند. شرکت های نام برده شده علاوه بر زیپ استخوانی انواع مختلفی از زیپ ها مانند دنده لاکی را نیز تولید مینماید.

برای آشنایی بیشتر با زیپ YKK میتوانید مقاله زیپ YKK چیست در اوموژ مراجعه نمایید. این شرکت ژاپنی یکی از بهترین و بزرگترین تولید کنندگان زیپ در سطح دنیا به شمار میرود.

در این مقاله از اوموژ به صورت کامل به بررسی اینکه زیپ استخوانی چیست و چه کاربردی دارد پرداخیتم. برای خرید لوازم خیاطی مانند خرید زیپ استخوانی میتوانید به دسته بندی های مورد اشاره مراجعه نموده و خرید خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه
حساب کاربری