راهنمای خرید متر خیاطی

راهنمای خرید متر خیاطی

وقتی مسئله اندازه گیری در خیاطی مطرح میشود، همه یاد متر خیاطی میفتند. به راحتی میتوان ادعا نمود که متر در خیاطی یکی از ارکان اصلی به شمار رفته و این وسیله نزد هر خیاطی موجود میباشد. برای انواع اندازه گیری ها مخصوصا اندازه گیری طول پارچه میتوان از متر استفاده نمود. خرید متر خیاطی دارای نکات مهمی است که در این مقاله، یعنی راهنمای خرید متر خیاطی، به آنها خواهیم پرداخت.

البته باید گفت که در خیاطی علاوه بر متر از خط کش ها نیز میتوان برای اندازه گیری استفاده نمود. اما بزرگترین مزیت متر های خیاطی نسبت به خط کش ها داشتن خاصیت انعطاف پذیری بسیار بالا میباشد. امروزه در بازار انواع و مارک های مختلفی از متر های خیاطی موجود میباشند که در ادامه به بررسی بهترین نوع متر خیاطی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

نکات مهم در خرید و انتخاب متر خیاطی

در متر های خیاطی توجه به مواردی همچون کیفیت، جنس، مارک و برند و اندازه متر مهم ترین مورد به شمار میرود. البته متر های خیاطی به صورت دو رو، جمع شونده و ساده نیز تولید میشوند که بسته به سلیقه و نیاز میتوان اقدام به تهیه نمودن هریک نمود. نکات زیر را در هنگام خرید در ذهن خود داشته باشید:

  • اندازه متر: متر های خیاطی معمولا در دو اندازه ۱.۵ متر و ۳ متر تولید میشوند. معمولا سایز ۱.۵ متر پاسخ گوی نیاز های شما خواهد بود، اما در صورت علاقه و به اصطلاح محکم کاری! میتوانید یک متر خیاطی ۳ متری برای خود خریداری نمایید.
  • جنس متر: متر های خیاطی معمولا از جنس پارچه ای یا پلاستیکی تولید میشوند. البته نوع فلزی متر های خیاطی نیز در بازار موجود است که برخلاف پارچه ای یا پلاستیکی انعطاف پذیر نمیباشد. معمولا متر های پارچه ای محبوب ترین نوع به شمار میروند، اما در صورت علاقه میتوانید جنس فلزی نیز خریداری نمایید. مترخیاطی فلزی به متر بزازی نیز معروف میباشد.
  • نوع متر: محبوب ترین نوع متر های خیاطی دو نوع ساده و جمع شونده میباشد. متر های جمع شونده مانند متر های مهندسی دارای خاصیت جمع شوندگی بوده و پس از استفاده میتوان آنها را در به سادگی جمع نمود.
  • اعداد روی متر: در هنگام خرید توجه داشته باشید که اعداد متر به صورت حک شده درج شده باشد. یعنی اعداد نباید پس از استفاده به راحتی پاک شوند. سایز اعداد نیز مهم میباشد، اعداد نباید بیش از حد ریز یا بزرگ باشند.
  • دو رو بودن متر: برخی از متر های خیاطی ساده و برخی دو رو میباشند. به این صورت که در یک وجه متر سانتی متر و در وجه دیگر اینچ ذکر میشود. در صورت علاقه میتوانید یک متر دو رو خریداری نمایید.

چهار مورد ذکر شده در قسمت فوق را در هنگام خرید در نظر داشته باشید. انتخاب انعطاف پذیری متر دلخواه میباشد، یعنی میتوانید بین متر فلزی غیر انعطاف پذیر و متر های خیاطی پارچه ای و پلاستیکی که انعطاف پذیر هستند انتخاب کنید. البته در انتخاب بهترین متر خیاطی مارک و برند نیز مهم میباشد که در ادامه بررسی خواهیم نمود.

راهنمای متر خیاطی

پیشنهاد اوموژ: مقاله فرق متر خیاطی و متر معمولی را بخوانید!

بهترین مارک متر خیاطی

بهترین مارک و برند متر های خیاطی را میتوان مارک های کارانس (Karans)، ژرمن (German Quality)، سوزا (Suza)، یوسمز (Usams)، باترفلای (Butterfly) و چرم حریر (Harir Leather) دانست. محصولات تولیدی شرکت های ذکر شده معمولا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. در هنگام خرید پیشنهاد میکنیم برند های ذکر شده را به عنوان اولویت خود قرار دهید.

البته مارک های دیگری از متر خیاطی نیز در بازار به فروش میرسند که ممکن است از کیفیت بالایی نیز برخوردار باشند؛ اما محصولات تولیدی برند های ذکر شده را میتوان به صورت قطع به یقین دارای کیفیت بالا دانست. پس در انتخاب متر خیاطی پیشنهاد میکنیم از موارد ذکر شده به عنوان بهترین برند متر خیاطی انتخاب نمایید.

مقاله راهنمای خرید سرنخ زن را در اوموژ بخوانید!

متر خیاطی از کجا بخریم؟

امروزه برای خرید متر خیاطی مانند هر وسیله دیگری میتوان از دو روش اینترنتی یا حضوری استفاده نمود. در روش اینترنتی طبیعتا مزایایی همچون صرفه جویی در زمان و هزینه موجود میباشد. البته در روش حضوری نیز مزیت بررسی فیزیکی کالا وجود دارد.

برای دسترسی به فروشگاه های اینترنتی میتوانید از موتور های جست و جو مانند گوگل استفاده نمایید. کافی است عبارت خرید متر خیاطی را جست و جو کرده و به لیست وسیعی از فروشگاه ها دسترسی پیدا نمایید. البته میتوانید خرید خود را از سایت اوموژ نیز انجام دهید. کافی است از طریق فهرست سایت به دسته بندی متر خیاطی مراجعه نموده و خرید خود را تکمیل نمایید.

در این مقاله از اوموژ به بررسی راهنمای خرید متر خیاطی پرداختیم و بهترین مارک متر خیاطی را نیز بیان نمودیم. در صورت وجود هرگونه سوال و نکته درباره این نوشته خوشحال میشویم نظر خود را از طریق فرم نظرات واقع در انتهای این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه
حساب کاربری